Suszone warzywa – powracająca moda

Niektórzy wspominają świat sprzed epoki sporych marketów, bo wtedy ludzie suszyli owoce i zajmowali się też pozyskiwaniem napoju sojowego, czyli mleka sojowego. Produkty te wytwarzano w kuchniach, bo sklepów było niewiele i zazwyczaj były dość daleko. Z przyczyny tej takie prace kuchenne miały sens. Natomiast w czasach obecnych powraca moda na suszone owoce i na suszone warzywa (https://www.bee.pl/9240-suszone-warzywa), bo ta forma konserwowania żywności jest bardzo zdrową. Wiele znaczy też i to, że takie suszenie nie jest skomplikowane, bo wystarczy owoce lub warzywa pokroić na odpowiedniej wielkości kawałki, a następnie wyłożyć na sitka suszarki, która jest maszyną tanią, czyli można kupić ją w sklepie internetowym taniej niż markową parę butów. Jednym słowem ta dostępność tego sprzętu i jego ceny zachęcają do suszenia owoców i warzyw we własnym domu, bo to jest modne i rzecz jasna na samodzielnym suszeniu oszczędza się sporo.

Stoiska ze suszonymi warzywami

W sporych marketach stoiska ze suszonymi warzywami lub z suszonymi owocami stają się normą. Właśnie tam można kupić paczkowane suszone warzywa lub te, które kupuje się na wagę, czyli jest tam pojemnik z suszonymi burakami i z niego nabiera się ten produkt taką niewielką szufelką, dzięki której napełnia się woreczek do odpowiedniego poziomu. Rzecz jasna te suszone warzywa z marketu swoje kosztują i dlatego bardzo wiele osób suszy owoce i warzywa we własnym domu, bo do samodzielnego suszenia potrzebny jest jedynie odpowiedni nóż do krojenia warzyw i suszarka, czyli sprzęty, które można łatwo i tanio nabyć. Rzecz jasna te sitka suszarki trzeba się nauczyć wypełniać, po to by warzywa się na nich suszyły, a nie gniły. Może i kiedyś stanowiło to problem, ale w epoce internetowych poradników w formie filmów można nauczyć się suszenia warzyw w jakieś kilkanaście minut.

Suszenie warzyw na własną rękę

Obecne czasy to epoka portali społecznościowych i blogów, które są też poświęcone suszeniu warzyw. Mowa tu dokładnie o tym, że te blogi nie są skupione na zachwalaniu zalet suszonych warzyw, bo blogerzy skupiają się też na poradach, czyli na tym na jak duże kawałki kroić buraki, po to by suszenie przebiegało sprawnie i szybko. Typowy bloger skupia się też na tym w jaki sposób wypełniać sitka suszarki i w jakim stopniu je wypełniać, czyli kręci on filmy z instrukcjami na potrzeby własnego bloga, bo chce by ludzie poznawali tajniki powiązane z suszeniem warzyw. Na pierwszy rzut oka czynność ta wydaje się być prostą, ale każdy gatunek warzywa wymaga indywidualnego podejścia. Wiele znaczy też i to, że ludzie chcą być modni, czyli odwiedzają takie blogi, po to by posiąść umiejętności niezbędne do suszenia marchwi lub buraków.

Zdjęcie utworzone przez 8photo - pl.freepik.com